26°C

24°C

Obraćanje potpredsjednice Opštine Budva na otvaranju izložbe slika Mehmeta Bašbuga

Obraćanje potpredsjednice Opštine Budva na otvaranju izložbe slika Mehmeta Bašbuga

Objavljeno:15. avgust 2016.

Potpredsjednica Opštine Budva, Suzana Pribilović, u petak, 12. avgusta, govorila je na otvaranju izložbe slika turskog umjetnika Mehmeta Bašbuga u Modernoj galeriji u Starom gradu.

Tom prilikom je istakla da je naša država sa Republikom Turskom imala i ima mnogo toga zajedničkih – od Mediterana i Balkanskog poluostrva na čijim različitim krajevima se ove dvije zemlje nalaze, preko burne i uzbudljive prošlosti, posebno naglasivši da je prostor Primorja, posebno Boke Kotorske, Budve i Paštrovića, sa starim Carigradom vjekovima održavao čvrste trgovačke i kulturne veze, bogateći naš kraj živopisnim bojama Orijenta. Dodala je i da se sa posebnim zadovoljstvom svjedoči da moderna Crna Gora i moderna Turska ovom izložbom upravo njeguju i razmjenjuju vjerovatno ono najbolje što posjeduju – a to su ljudi i kultura stvaranja umjetnosti i izrazila zadovoljstvo što u Budvi dolazi do takve sinergije. Autoru izložbe i gostima iz Turske potpredsjednica Pribilović poželjela je da u gradu Budvi vide svog prijatelja, a organiozatoru događaja, JU Grad teatar, poželjela da festival „Grad teatar“ još dugo živi i uspješno obavlja svoju kulturnu misiju, čineći naš grad prijestonicom kulture, a ne samo turizma.

Izložbu Mehmeta Bašbuga je otvorio ambasador Turske u Crnoj Gori, Serhat Galip.

Podijeli članak:

Da li ste pronašli sadržaj koji ste tražili na ovoj stranici?