18°C

22°C

Извјештај са одржане Ноћи музеја

Извјештај са одржане Ноћи музеја

Објављено:16. мај 2015.

Ноћ музеја је манифестација коју ЈУ Музеји и галерија Будва традиционално обиљежавају већ 10. годину за редом, а ове године је и Канцеларија за превенцију болести зависности и младе узела учешћа. Идеја је да се младима приближи историја Будве кроз обилазак најзнаменитијих локалитета у Старом Граду. Са историчарком умјетности Јеленом Ђаконовић млади Будвани су имали прилику да се подсјете легенди и историјата. Цјелокупан програм је био бесплатан, а обухватио је обилазак:

-Цитаделе

-ранохришћанске базилике

-античког мозаика из римске Вилле Урбане у цркви Санта Мариа ин пунта

-римских терми и античких пилона

-Спомен дома Стефана Митрова Љубише

-Модерне галерије, изложбе традиционалне кинеске слике ,,Шапутање цвијећа на путу свиле''

-Архелошког музеја, сталне поставке ,,Благо будванске некрполе''

-изложбе ,,Клесарски ехо'' и презентацију краткометражног документарног филма аутора Дејана Драшковића и Горана Пајовића.

На овај начин је имплементирана област културе и слободног времена из Локалног плана акције за младе општине Будва.

Подијели чланак:

Да ли сте пронашли садржај који сте тражили на овој страници?