Извјештај са одржане Ноћи музеја
Ноћ музеја је манифестација коју ЈУ Музеји и галерија Будва традиционално обиљежавају већ 10. годину за редом, а ове године је и Канцеларија за превенцију болести зависности и младе узела учешћа. Идеја је да се младима приближи историја Будве кроз обилазак најзнаменитијих локалитета у Старом Граду. Са историчарком умјетности Јеленом Ђаконовић млади Будвани су имали прилику да се подсјете легенди и историјата. Цјелокупан програм је био бесплатан, а обухватио је обилазак:
-Цитаделе
-ранохришћанске базилике
-античког мозаика из римске Вилле Урбане у цркви Санта Мариа ин пунта
-римских терми и античких пилона
-Спомен дома Стефана Митрова Љубише
-Модерне галерије, изложбе традиционалне кинеске слике ,,Шапутање цвијећа на путу свиле''
-Архелошког музеја, сталне поставке ,,Благо будванске некрполе''
-изложбе ,,Клесарски ехо'' и презентацију краткометражног документарног филма аутора Дејана Драшковића и Горана Пајовића.
На овај начин је имплементирана област културе и слободног времена из Локалног плана акције за младе општине Будва.
Да ли сте пронашли садржај који сте тражили на овој страници?
