Покретање иницијативе о братимљењу Будве и Бања Луке
Делегација Општине Будва, на челу са предсједником Марком Царевићем данас је боравила у званичној посјети Бања Луци, гдје је, између осталог, покренуто и питање братимљења два града.
Честитавши Дан општине, као и недавну побједу на локалним изборима градоначелнику Драшку Станивуковићу, предсједник Царевић је пред окупљеним медијима саопштио како ће Будва са задовољством прихватити иницијативу о братимљењу.
„Деценијама уназад Бања Лука и Будва имају побратимске односе. Ми смо пријатељи, један братски народ. Ваш предлог и иницијатива су са задовољством прихваћени, и радујемо им се“, казао је предсједник Општине Будва након састанка.
Иако не формално, Бања Лука и Будва су суштински два пријатељска града, истакао је градоначелник Станивуковић. На састанку, који је, према његовим ријечима, протекао управо у том и таквом духу, било је ријечи о важним локалним темама.
„Бања Лука ће покренути иницијативу братимљења два града, због наших пријатељских, традиционалних, културних, вјерских и свих других повезаности које имамо као народ. Мало смо се кроз разговор нашалили и закључили да тешко да постоји иједан Бањалучанин који није био на мору, у Будви“, истакао је градоначелник Станивуковић.
Два челника општина су разговарала и о економским темама, у првом реду подршци привреди и туризму.
Након састанка, делегација Општине Будва присуствовала је и полагању вијенаца на Спомен обиљежје палим борцима Другог свјетског рата. Тим чином, одали су почаст херојима који су, борећи се за слободу, положили своје животе и уткали их у темеље Бања Луке.
Да ли сте пронашли садржај који сте тражили на овој страници?
