Посјета Омладинском клубу у Тивту
У петак, 3. фебруара, савјетница у Канцеларији за превенцију болести зависности и младе Секретаријата за друштвене дјелатности Општине Будва, Катарина Вукадиновић, посјетила је Омладински клуб у Тивту, у склопу пројекта "Успостављање мреже омладинских клубова у Црној Гори". Том приликом, Клуб је посјетио и министар спорта, Никола Јановић, који је изјавио да су млади у фокусу пажње Владе (више на линку: хттп://www.вијести.ме/вијести/јановиц-млади-су-у-фокусу-пазње-владе-923069). Клуб су, такође, посјетили директор Директората за младе, Ненад Копривица, предсједница Општине Тиват, Снежана Матијевић, секретарка Секретаријата за младе, спорт и социјална питања, Дарка Огњановић, омладинска радница, Ива Челановић. Након обиласка просторија Клуба за споровеђење неформалног образовања, музичке радионице, пројекције филмова, дружење и психолошко савјетовалиште, са представницама Форума МНЕ (Тамаром Чиргић и Бојаном Булатовић), путем радионица разговарало се о начинима оснивања и вођења омладинских клубова у Црној Гори. Било је ријечи и о томе што је потребно за успјешан рад клуба и изазовима са којима се постојећи клубови суочавају. Након радионице, као закључак се наметнуо став да је најодрживији модел функционисања овакве установе управо сарадња локалне управе са цивилним сектором, те да су клубови мјеста гдје се млади окупљају и проводе слободно вријеме, спроводе различите програме, пројекеи и активности омладинског рада који подстичу њихов лични и социјални развој.
Да ли сте пронашли садржај који сте тражили на овој страници?
