Потпредсједник Вучинић присуствовао Форуму јадранско - јонских градова у Пескари
Потпредсједник Општине Будва Милан Вучинић, учествовао је у раду XВИ Пленарне сједнице Форума јадранско – јонских градова која је одржана у Пескари (Италија) 12. и 13.децембра 2014.године, под називом „Пројекти и управљање Стратегијом јадранско-јонског макрорегиона и обавезе градова чланова Форума“.
Стратегију јадранско-јонског макрорегиона/ЕУСАИР/ званично је одобрио Европски савјет у октобру ове године, након чега је представљена у Бриселу ,а постаће оперативна од 01.01.2015.године.
Општи циљ Стратегије је подстицај одрживог економског и друштвеног просперитета у региону, путем раста и отварања нових радних мјеста, чинећи га атрактивнијим,конкурентнијим и боље повезаним уз очување животне средине и здравих и балансираних морских и копнених екосистема.
Развијање заједничке политике за питања која су идентификована као стубови ЕУСАИР стратегије помоћи ће уједињавању и јачању територија, учвршћујући процес међу-регионалне и транснационалне повезаности .
" Форум препознаје одговорност локалних власти у погледу ефикасније имплементације развојних пројеката кроз коришћење доступних фондова ЕУ, чиме се намеће потреба за појачаном комуникацијом међу градовима и институцијама у циљу реализације пројеката битних за наше заједнице. " - истакао је Вучинић.
На сједници у Пескари одлучено је да Котор преузме предсједавање Форумом , потпредсједавајући је град Бриндизи , Генерални секретаријат и у наредне двије године биће у Анкони, а Будва ће и у наредном периоду бити члан Управног одбора Форума.
Да ли сте пронашли садржај који сте тражили на овој страници?
